Kosmetyki ekologiczne do włosów

Obecnie panuje trendy na stosowanie środków kosmetycznych zaliczanych do bio czyli specyfików organicznych. Kosmetyki powszechnie uznawane za ekologiczne są wartościowe z racji swego bogatego składu. Nie są często mocno reklamowane tak jak zwyczajne preparaty drogeryjne, ale nierzadko warto w nie zainwestować nie tylko ze względu na duże efekty, jakie ich systematyczne stosowanie przynosi, ale także z powodów zdrowotnych.

Spośród kosmetyków ekologicznych w niniejszym tekście chcielibyśmy poruszyć tematykę specyfików dostosowanych specjalnie do pielęgnacji włosów. W zasadzie na rynku kosmetycznym jest tak wiele przeróżnych środków do czyszczenia i dbania o czuprynę, ale niestety wiele z nich okazuje się po nawet regularnym zastosowaniu bardzo nieskuteczne. Powód? W takim produkcie, który nabywamy w pierwszej lepszej drogerii raczej nie ma możliwości natrafienia na specyfik posiadający sto procent głównego składnika, który jest tak podkreślany w składzie produktu przez producenta. Jeżeli mamy krem nagietkowy, to samego nagietka jest w całym pudełeczku wręcz minimalna, śladowa ilość, która niestety nie jest w stanie w żadnym stopniu wspomóc naszej cerze. Tak samo z balsamami, odzywkami czy innymi podróbkami solidnych wyrobów kosmetycznych. Przy nabywaniu produktów kosmetycznych typowo organicznych nie ma takiego dylematu – czy w szamponie szałwiowym jest coś z szałwii? Bowiem pewne jest, że cały ten preparat wykonany został właśnie z tej rośliny, albo przynajmniej mamy sto procent gwarancji, iż nie zostały w trakcie procesu wytwórstwa zastosowane żadne chemiczne, szkodzące kondycji włosów środki sztuczne.

Najczęstszym błędem osób chcących zatroszczyć się o piękną czuprynę jest przede wszystkim kuszenie się na reklamy. Wszędzie obecne spoty promocyjne zachęcają do zakupu konkretnych specyfików, ale nie ma co ukrywać, że poza ich ładnym zapachem czy dobrym rozprowadzaniem się po kosmykach, często są one nie za bardzo godne polecenia w codziennym użytkowaniu. Tak jest wielokrotnie z produktami kosmetycznymi do włosów, które bazują na sztucznych uzupełniaczach i wypełniaczach w postaci soli czy na przykład przeróżnych silikonów, jakie stały się w produktach drogeryjnych wręcz standardem.

Jeżeli chodzi natomiast o kosmetyki organiczne, czy to te do włosów czy jakiekolwiek inne, nie ma obaw. Będziemy mieć w pełni sprawdzone źródło pochodzenia poszczególnych składników wykorzystanych do zrobienia preparatu. Ponadto jeżeli nie mamy uczulenia na konkretną roślinę, która bazuje w tym specyfiku, nie ma obaw o kondycję naszej skóry czy to, jak będą się prezentowały nasze włosy. Musimy jednak przygotować naszą czuprynę na to, że nie od samego początku będzie wyglądała rewelacyjnie i tu często wiele osób się poddaje, znowu wracając do starych kosmetyków drogeryjnych. Generalnie przy latach intensywnego, stałego używania produktów z drogerii, nie ma mowy o tym żeby przy organicznym szamponie nasze włosy były puszyste. Pierwsze z czym się z pewnością spotkamy to przyklapnięcie czupryny czy poplątanie się kosmyków. Niestety ale potrzeba czasu na to, aby włosy si przyzwyczaiły. Podobnie jeżeli chodzi o skórę głowy. Nie ma co ukrywać, że na początku nie będzie raczej szczególnie przyjemnie, ponieważ głowa może piec podczas mycia czy swędzieć. Czasem szampony organiczne bądź odżywki z tej kategorii produktów kosmetycznych nie za bardzo się pienią i przetłuszczamy włosy z własnej nieuwagi – wykorzystując za dużo kosmetyku niż włosy tego potrzebują.

Zanim jednakże zdecydujemy się na to, aby wybrać określony rodzaj produktu kosmetycznego z dziedziny organicznych, musimy się upewnić czy faktycznie jest to wyrób bio. Niestety często mylą nas etykietki bądź podchwytliwie sformułowane nazwy. Popatrzmy przede wszystkim na skład. Jeszcze jedna kwestia to atesty. Dobre i naprawdę ekologiczne preparaty mają przyznane specjalne atesty od międzynarodowych organizacji, które stanowią gwarancję niezawodności i pewność dla konsumenta, że produkt, jaki nabywamy faktycznie jest sprawdzony i nie stanowi podróbki bazującej na środkach chemicznych.