Rozkładane łóżka – dlaczego warto je kupować?

Praktyczność a estetyka – to z reguły największy dylemat osób świeżo wprowadzających się do swojego nowego mieszkaniowego gniazdka. Z jednej strony wydawać by się mogło, że funkcjonalność w codziennym życiu jest najważniejsza, natomiast z drugiej nie ma ukrywać, że ciężko jest na co dzień obcować z tym, co może i jest przydatne i nadaje się do sprawnego użycia, lecz nie przypada nam do gustu pod względem wizualnym. Złotym środkiem jest w związku z tym znalezienie takich elementów meblowych, które będą swego rodzaju mixem estetyki i użyteczności zarazem.

Jednym z podstawowych typów elementów meblowych, jakich zakup nie należy zazwyczaj do najprostszych, jest kwestia inwestycji w odpowiednie łóżko. Generalnie to chyba nadrzędny element kompozycji każdego domu czy też mieszkania, niezależnie od tego czy w grę wchodzi duże czy mniejsze pomieszczenie do wyposażenia, w domku jednorodzinnym bądź w mieszkaniu w tradycyjnym bloku. Zawsze wybór łóżka powinien być przemyślany. Wariantem, który od pewnego czasu zyskuje spore zainteresowanie wśród konsumentów jest model rozkładany. Mamy tu na myśli takie kanapy, wersalki czy sofy bądź klasyczne łóżka, które wyposażone są w opcję rozsuwania i zsuwania – w zależności od zapotrzebowania.

Dlaczego akurat ten model jest tak bardzo polecany? Stanowi on nic innego jak swoistą formę pośrednią – jest dostępny w eleganckich wzorach, świetnej estetyce i kolorystyce uzależnionej ściśle od zapotrzebowania czy poczucia smaku kupującego. Niemniej jednak warto podkreślić również i ten fakt, iż takie łóżka są czyś znacznie więcej niż jedynie estetyczną ozdobą pokoju. To rewelacyjna forma mebla typowego, praktycznego, używanego na co dzień i nadającego się do trwałej eksploatacji. Nie ma obaw o to, że kupując łóżko rozsuwane nie będziemy mogli na nim spać, że narazimy się na urazy kręgosłupa czy problemy ze stawami wynikające z niemożności przyjęcia optymalnej dla nas pozy ułożenia. Nic bardziej mylnego. Tak jak nierozkładane sofy są w praktyce jeżeli chodzi o spanie na nich i komfort wypoczynku nocnego naprawdę mało wygodne, tak modele składane i rozsuwane wręcz przeciwnie – w ciągu dnia takie łoże jest dekoracją salonu bądź sypialni, z kolei wieczorem okazuje się meblem praktycznym.

Łóżka rozsuwane są znakomitym wariantem jeszcze z innego powodu, a mianowicie chodzi o to, że bardzo często modele tej kategorii są wyposażone w opcję szuflad, które są umieszczone zawsze albo pod podłożem przeznaczonym do spania, albo z boku mebla. To sprawia więc, że możemy wpakować do środka łóżka cały komplet pościeli oraz piżamy, koce czy niepotrzebne drobiazgi, które nie chcemy, aby były bezpośrednio na widoku. Takie schowki są bardzo funkcjonalne i jednocześnie okazują się niesamowicie przydatne. Nie ma zatem kłopotu z wiecznym bałaganem czy ciągłymi upychaniami zbędnych elementów i przedmiotów. Zachowujemy czystość, ład i harmonię wnętrza.

Rozsuwane łóżka można śmiało stwierdzić, iż są w pełni uniwersalne. Na czym polega to w praktyce? W zasadzie na ich szerokim rozpowszechnieniu – zarówno jeżeli chodzi o kwestię bardzo częstego ich wybierania przez konsumentów dokonujących zakupy mebli sypialnianych, jak również gdy w grę wchodzi aspekt przeznaczenia łóżka. Możemy bez trudu taki mebel ustawić zarówno w sypialni, jak także w pomieszczeniu służącym nam za salo, w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym a nawet w gabinecie. Nie zepsuje to na pewno estetyki i aranżacji.